ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września wzięliśmy udział w VII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Tradycyjnie hasłem dnia było:

„ MŁODSI SPRAWDZAJĄ , CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA PAMIĘTAJĄ”

Święto rozpoczęliśmy apelem, na którym Pan Dyrektor-Dariusz Brzyk  oficjalnie ogłosił otwarcie Międzynarodowego Święta Tabliczki Mnożenia oraz zaprezentował Ekspertów i jednocześnie Egzaminatorów, wybranych na drodze szkolnego konkursu: Mistrz Tabliczki Mnożenia 2017 . Tegorocznymi Egzaminatorami zostali:

Wojtek Czerwiński z kl. IV a, Natalka Majka  i Mikołaj Uszyłło z kl. IV b, Martyna Kozłowska z kl. V oraz przedstawiciele klasy VI- Ola Olchówka i Bartek Wiśniewski

Na przerwach i lekcjach matematyki odbywały się gry i zabawy z wykorzystaniem kart matematycznych, pod okiem koordynatorów: M. Mróz-Wojkowskiej oraz M. Sokołowskiej. Każdy mógł się sprawdzić ze znajomości liczenia do 100, rozwiązując losowo wybrane działania, a tym samym uzyskać tytuł:

„EXSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA”

Wszyscy miłośnicy tabliczki mnożenia, uczniowie z klas III-VI oraz nauczyciele,  oczekiwali na zabawę, będącą tradycyjnym  finałem tego święta- zmagania z tabliczką mnożenia połączone z ruchem.

Tym razem wygrała drużyna repezentująca klasę V, zaraz za nimi byli nauczyciele, udowadniając  tym samym, że tabliczkę uczymy się na całe życie!!! .

Tego dnia egzaminatorzy sprawdzili umiejętności matematyczne kolegów , koleżanek, nauczycieli, pana dyrektora, pań z administracji i obsługi oraz napotkanych rodziców . Patrol egzaminatorów udał się również do Ośrodka Zdrowia, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia u pań pielęgniarek. Jak przypuszczaliśmy, służba zdrowia zdała egzamin śpiewająco.   Nasi eksperci  pod okiem opiekunki SKO- M. Mróz-Wojkowskiej dotarli również do banku PKO  w Jaworze. Na złoty medal  egzamin zaliczyła Pani Dyrektor Krystyna Sałamacka oraz Panie: Dorota Sekretarska i Malwina Szumna.

Tegoroczne Święto Tabliczki Mnożenia  już zakończone, ale nie zapominajmy o doskonaleniu rachunku pamięciowego, bo za rok czekają na nas kolejne zmagania i liczymy na  powiększenie grona ekspertów .

Do zobaczenia już za rok!

Sówka-Mądra Główka