Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2019-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa


"JAK PRZYGODA, TO TYLKO W WARSZAWIE" :)

     W dniach od 9 do 11 kwietnia byliśmy na wycieczce w stolicy Polski – Warszawie. W pierwszy dzień zwiedzaliśmy niezwykle ciekawe Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest wyrazem hołdu wobec tych, którzy walczyli za wolną Polskę. 

Drugiego dnia pobytu w Warszawie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Poprzez możliwość samodzielnego eksperymentowania czuliśmy się jak mali odkrywcy. Następnie zwiedzaliśmy historyczny Trakt Królewski oraz Stare Miasto wraz z pomnikiem Syreny. Korzystając z okazji wybraliśmy się również na lody i po pamiątki. Wjechaliśmy także na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy.

     Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Łazienkowskiego. Potem udaliśmy się pod ruiny Pałacu Saskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza oraz pod Pomnik Bohaterów Getta. Wieczorem czekała na nas niespodzianka w kinie Cinemax film pt.”Cudowny chłopak”. Ostatniego dnia naszego pobytu w stolicy udaliśmy się do sejmu RP, w którym obradują posłowie. Kilku posłów znanych z telewizji udało się nam spotkać. Pobytem na Stadionie Narodowym zakończyła się nasza przygoda w Warszawie. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donald’s na posiłek.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  wróciliśmy do domu. Uważam, że wycieczka ta była bardzo pouczająca i interesująca. Każdy wyniósł  coś ważnego dla siebie.

Uczestniczka wycieczki

Julia Piórkowska