DZIĘKUJEMY !!!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Koniec roku szkolnego to okazja do podsumowania pracy Rady Rodziców, która z ogromnym zaangażowaniem i wysiłkiem pod kierownictwem Pani Marty Czerwińskiej zdobywała środki finansowe i pieniężne na wycieczki, nagrody, imprezy i  uroczystości dla dzieci, uczących się w naszej szkole.

W minionym roku środki zdobywane były podczas: andrzejkowej i walentynkowej zabawy na rzecz szkoły, dożynek wiejskich, „Dnia kapusty” oraz festynu parafialnego w Snowidzy.

Zebrane pieniądze pozwoliły na dofinansowanie wyjazdów na wycieczki do: Paryża, Warszawy, Krakowa, Zakopanego, Dobkowa, wioski rycerskiej w Ostaszowie, teatru we Wrocławiu i „Składnicy szyfrów” w Legnicy. Sfinansowano także klasowe wyjazdy z okazji Mikołajek do kina Helios w Legnicy.

Rada Rodziców przychylnie odniosła się również do programów wewnętrznych, realizowanych w szkole i zakupiła dwa rowery oraz hulajnogę -  główne nagrody w wiodących programach – Inkubator, Dobre serce i Trzymaj formę.

Z dużym zaangażowaniem rodziców przygotowano festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, podczas którego uczniowie naszej szkoły otrzymali słodki poczęstunek (lody, popcorn, ciasto, hot-dogi, frytki). Z tej okazji zakupiono także przemysłową maszynę do robienia popcornu.

Rodzice wspierający nasze działania, nie przeszli obojętnie obok cierpienia i choroby dwóch absolwentów gimnazjum w Marcinowicach.

Organizowanym w szkole uroczystościom takim, jak pasowanie pierwszoklasistów, Dzień Ziemniaka, Dzień Papieski, Wigilia szkolna czy zabawa karnawałowa dla dzieci, towarzyszyło wsparcie Rady w postaci zakupu upominków, słodyczy, poczęstunku.

Rada Rodziców niejednokrotnie włączała się w uroczystości wioskowe: 20-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Snowidzy, festyn parafialny, dożynki i festyny wiejskie.

Na zakończenie roku szkolnego zakupiono nagrody książkowe dla dzieci, wyróżniających się w nauce, z 13 oddziałów uczących się w naszej szkole.

Wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas na organizację zabaw, stoisk, akcji, uroczystości, pomoc rzeczową, pieczenie ciast i wiele innych rzeczy, za które jesteśmy WAM wspólnie z dziećmi i nauczycielami wdzięczni, składamy  ogromne podziękowanie.

Dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Snowidzy