WITAMY NA PÓŁKOLONII !:)))

Mali odkrywcy z Gminy Mściwojów

W dniach od 25 czerwca do 6 lipca na terenie dwóch budynków Szkoły Podstawowej w Snowidzy odbywała się tegoroczna edycja półkolonii pod hasłem „Mali odkrywcy”. Z zajęć korzystało siedemdziesięcioro dzieci z terenu gminy.

Uczestnicy półkolonii odbyli pięć wyjazdów: do kina Helios w Legnicy, na kryty basen do Świebodzic, do „Cichej Bartni” w Bolkowicach, ośrodka „Salamandra” w Myśliborzu oraz do „Zielonego laboratorium” w Rzeszówku.

W czasie pięciu dni stacjonarnych opiekunowie grup zapewnili dzieciom wiele atrakcji: były warsztaty pieczenia rogalików i ciasteczek, robienia sałatki owocowej, warsztaty szycia woreczków zapachowych, zajęcia decupage – świeczniki, zajęcia z robienia slimów i gniotków, warsztaty odkrywcze – malowanie na mleku, budowanie wulkanu i symulacja jego wybuchu, warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe, ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy.

Uczestników zajęć odwiedzali także zaprzyjaźnieni goście: pani inspektor KRUS w Legnicy z warsztatami na temat bezpieczeństwa na wsi,  druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Marcinowicach i Mściwojowie z zajęciami udzielania pierwszej pomocy, quizem na temat pracy strażaków oraz niespodzianką – kurtyną wodną, pani z Sanepidu na temat bezpieczeństwa w lesie i odżywiania się w czasie wypoczynku, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze z pogadanką na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji w podróży i nad wodą.

Zajęcia były możliwe dzięki środkom pozyskanym z Gminnej Komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych działającej przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mściwojowie, a także współpracy Urzędu Gminy Mściwojów, Szkoły Podstawowej w Snowidzy i Szkoły Podstawowej w Targoszynie.

Organizatorzy i opiekunowie grup składają serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc rzeczową i finansową rodzicom dzieci. Byli to Państwo: Gabriela Domaradzka, Marzena Pabisiak, Seweryn Mazur, Rafał Majka, Bogumiła Samojedna, Malwina Zych, Zbigniew Szczepanek,  Edyta Pawlak, Iwona Gryko, Sylwia Pawlik,  Małgorzata Mackiewicz, Anna Cichy, Joanna Lech, Agnieszka i Krzysztof Dziubkowie, Krzysztof Kuciński.

Wyrazy wdzięczności należą się również firmom i instytucjom: właścicielom Baru Gastronomicznego „POD WIECZORKIEM” w Niedaszowie, piekarni „Na Złotym Rogu”, Pani Urszuli Wan ze sklepu „Wędlinex” w Jaworze, właścicielom firmy „M&T Events” z Jawora oraz sołtysowi wsi Marcinowice Panu Łukaszowi Sikorskiemu, druhom z Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej w Marcinowicach i Mściwojowie, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Pani Iwonie Magoń z Sanepid-u w Jaworze oraz pani Danucie Rydz  z KRUS-u w Legnicy.

Opiekę nad grupami sprawowały Panie: Alina Brzyk, Joanna Bigus , Iwona Spurek-Majka, Anna Partyka, Angelika Pelc i Ewa Soroka. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwał dyrektor szkoły – Dariusz Brzyk, wolontariusz – emerytowana dyrektor Elżbieta Stachurska oraz personel niepedagogiczny szkoły, któremu organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Uczestnikom półkolonii – uzdolnionym odkrywcom – życzymy udanych i słonecznych wakacji!