PIERNIKOWE PRZEDŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO

W wieloletniej przedświątecznej tradycji naszej szkoły jest wypiekanie i zdobienie pierniczków. Ciastka te, jak się okazuje, są tradycją Dolnego Śląska, bo pierwsza udokumentowana piernikowa receptura  powstała w Świdnicy, w XIII w.

Tym razem klasa V b pod opieką wychowawczyni rozwinęła produkcję pieczenia, zdobienia, lukrowania i  sprzedaży w celu zebrania funduszy na szczytny cel. Nasi młodzi, być może, przyszli cukiernicy świetnie sobie radzili z wykonywaniem naturalnego lukru, jego barwieniem, a potem fantazyjnym dekorowaniem ciasteczek.

Takie zajęcia są  bardzo lubiane przez uczniów, a forma jej realizacji wpływa na integracje dzieci oraz wprowadza w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy p. E. Pitaś i p. J. Toszewskiej za pomoc w pieczeniu pierniczków jak i wszystkim rodzicom za zorganizowanie produktów do dekoracji ciasteczek.