CHRONIMY ŚRODOWISKO

Czy wiesz, że aby wyprodukować 1 tonę papieru, trzeba ściąć średnio 17 drzew?

Do wyprodukowania 1 tony papieru z lasu musi zniknąć aż 17 dorosłych drzew.

Dorosłe drzewo to 100-letni świerk lub sosna lub 150-letnia jodła, buk czy dąb. A przecież makulatura jest materiałem , z którego w procesie recyklingu można pozyskać  równie dobrej jakości papier .

Nasza szkoła od lat podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska, zbierając makulaturę.

W tym roku szkolnym uczniowie od zeróweczki do szóstej klasy razem z nauczycielami  zebrali 780 kg makulatury. Za sprzedaną  makulaturę pozyskaliśmy  zaledwie 117 złotych. Ale najważniejsze, że w ten sposób ochroniliśmy przed ścięciem około 13 dorosłych drzew.

Dziękujemy w imieniu naszej planety Ziemi wszystkim uczestnikom akcji, a w szczególności Panu Krystianowi Gredze za przewóz zebranej makulatury  na Składowisko Odpadów w Jaworze.