LUBIMY CZYTAĆ KSIĄŻKI.

Uczniowie z klasy drugiej pod opieką wych. Aliny Brzyk wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Dzieci  zwiedziły wszystkie zakamarki biblioteki, poznając dostępny księgozbiór, a także uzyskując odpowiedź na pytanie, jak zostać czytelnikiem.

Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka, jakie panują tu zasady, po co w ogóle czytać. Teraz rozumieją, czym jest katalog, według jakich reguł ułożone są książki w bibliotece i jak z nich korzystać. Uczniowie mogli przyjrzeć się pracy bibliotekarza oraz poznać zasady wypożyczania książek.

Lekcję uatrakcyjniło czytanie przez panią bibliotekarkę fragmentu lektury „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego.

Bardzo dziękujemy pani bibliotekarce - Krystynie Kmieć za zaproszenie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Dlaczego warto czytać książki ?   Poznaj 10 ważnych powodów:

1. Uczysz się myślenia.
  2. Poszerzasz słownictwo.
  3. Rozwijasz wyobraźnię.
  4. Relaksujesz się i odprężasz.
  5. Piękniej się wysławiasz.
  6. Pogłębiasz wiedzę i umiejętności.
  7. Stajesz się bardziej kreatywny.
  8. Poprawiasz swoją pamięć.
  9. Kształtujesz charakter.
  10. Poznajesz i utrwalasz zasady pisowni.