ALARM! PALI SIĘ!

W dniu 28 listopada 2016 r. o godz. 10.00 wybuchł pożar w bibliotece szkolnej...!  Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń ewakuacyjnych.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom,  jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 4 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie , zachowali środki bezpieczeństwa, doskonale znali drogi ewakuacyjne, a także  sprawnie pod bacznym okiem wychowawców i opiekunów stawili się na miejscu zbiórki. Warto wiedzieć, że takie alarmy próbne to wyrabianie właściwego zachowania i postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Ćwiczenia ewakuacyjne były poprzedzone pogankami na lekcjach wychowawczych w celu omówienia prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia.