"WIELKA UCIECZKA"

,,Wielka ucieczka" to tytuł spektaklu, który 30 listopada 2016 r. w naszej szkole zaprezentowała Fundacja Grupa T z Torunia.

Tematem przedstawienia był problem uzależnienia od dopalaczy oraz nauka asertywności i propagowanie zdrowego stylu życia.

Rozum i Serce dowiadują się, że ich przyjaciel Giętki zażył dopalacze, dlatego oburzeni postanawiają wyprowadzić się z jego organizmu.Razem z publicznością wyruszają w fascynującą podróż. Poznają Stracha Stacha, Wielkiego Śpiocha i zastanawiają się czy Giętki odzyska Rozum? Czy Serce wróci na swoje miejsce?
      Celem widowiska było uświadomienie młodym widzom, jakie konsekwencje niesie ze sobą sięganie po używki oraz jak wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przeżywania trudności.

Dzięki bezpośredniej  zabawie z publicznością, oryginalnym bohaterom i  strojom spektakl dostarczył uczniom świetnej zabawy i refleksji nad niebezpieczeństwami, jakie na nich czekają.