"NOWE SZATY KRÓLA"

19 października uczniowie klasy I i II pod opieką wychowawczyń Alicji Olchówki i Wioletty Bonek wybrali się do Legnicy na spektakl profilaktyczny Teatru Muzycznego „Forte”, który zaprezentował sceniczną adaptację jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena pod tytułem „Nowe szaty króla”.

Musical był pełen tańca, poruszającej muzyki, śpiewu na żywo i gry aktorskiej. Nie zabrakło humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Wiele momentów zachęcało małych  widzów do wspólnej zabawy. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego śmiesznej lamy, dzieci nauczyły się, że o wartości człowieka nie decyduje zasobność portfela ani metka przy ubraniu, a to, w jaki sposób traktujemy drugiego człowieka.