SPRAWNOŚĆ - TURYSTA!:)

Uczniowie klasy I od 1 września realizują Program Sprawny Dolnoślązaczek, którego ideą przewodnią jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności, np. Gimnastyka- Tancerza, Lekkoatlety, Piłkarza, Turysty…

Swoją przygodę z Programem uczniowie rozpoczęli od wędrówki po najbliższej okolicy. Nasza wieś położona  jest na skraju Równiny Jawora, a jej teren był zasiedlony  w zamierzchłych czasach, o czym świadczą wykopaliska archeologiczne. Nie wszystkie  dzieci o tym wiedziały. Z zaciekawieniem oglądały zabytkowy kościół i pałac.

Wędrówka zakończyła się w parku, w którym rosną platany, jesiony i klony. Dzieci podziwiały okazały platan klonolistny, który ma ponad 150 lat i jest pomnikiem przyrody.

Wycieczka była udana. Już planujemy kolejną, tym razem po terenie naszej gminy.