KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE - LEKCJA BIBLIOTECZNA

W środę 8 listopada w bibliotece szkolnej w Marcinowicach odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Targoszynie.

Uczniowie zapoznali się z zasobami biblioteki i pracą bibliotekarza szkolnego. Głównym celem zajęć było omówienie wybranych zagadnień z lektury „Kubuś Puchatek” A. Milne.

Trzecioklasiści poznawali z opisu głównych bohaterów, rysowali ilustracje do wybranego fragmentu książki, zgadywali, jakie atrybuty są charakterystyczne dla postaci, głośno czytali kolegom swoje ulubione fragmenty lektury. W nagrodę otrzymali słodycze oraz certyfikaty znawcy „Kubusia Puchatka”. Udało się również zagrać mecz w  piłkę halową z uczniami klasy siódmej.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią Joannę Bigus w ramach realizowanego w bieżącym  roku szkolnym programu czytelniczego „Jak nie czytam”. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Beata Bocheń.