FANTASTYCZNA LEKCJA Z MISTRZEM

Dnia 10 listopada uczniowie klasy I i II wzięli udział w lekcji karate, którą przeprowadzili zawodnicy  Wrocławskiego Klubu Sportów Azjatyckich „Budokan” - Pani Magdalena Nowakowska oraz Pan Kamil Rosiński.

Sportowcy są również trenerami klasy II karate, przedstawicielami karate sportowego WKF (formuła olimpijska), zawodnikami kadry narodowej i medalistami Mistrzostw Polski i Europy.  Przybyli do naszej szkoły na zaproszenie nauczycielek realizujących program Sprawny Dolnoślązaczek- Pani Alicji Olchówki i Pani Wioletty Bonek. Nasi goście opowiedzieli dzieciom o zasadach obowiązujących w karate. Podkreślali, że takie ćwiczenia zwiększają koordynację ruchową, uczą prawidłowej postawy ciała, a sport motywuje do działania i współzawodnictwa.

Sportowcy przeprowadzili fantastyczną lekcję karate. Dzieci chętnie ćwiczyły i były bardzo skupione. Miały okazję powalczyć z prawdziwymi mistrzami. Najwięcej emocji wzbudziła próba wytrzymałości i odwagi, której zostali poddani Filip, Kasia, Lena i Miłosz.

Wiek naszych uczniów to najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z karate. Może wśród nich są przyszli karatecy?