KANGUR MATEMATYCZNY 2018

15 marca o 9.00  odbył się Matematyczny Kangur- międzynarodowy konkurs, który jednocześnie miał miejsce na poziomie  klas szkół podstawowych, gimnazjów, liceów  w 80 państwach.

Spośród uczniów klas II-VI  naszej szkoły  aż 22 śmiałków postanowiło sprawdzić  swoją wiedzę matematyczną, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Wśród wielbicieli matematyki znaleźli się: Oskar Choptiany z kl. II-najmłodszy uczestnik, z klasy III : Maja Ordakowska, Aleks Borowiec, Miłosz Szymula, Dominik Młynarczyk, z klas IV-tych:                  Julia Mazur, Wojtek Czerwiński, Mikołaj Siczek, Natalia Majka, Jessica Neuman, Julia Piórkowska, Mikołaj Uszyłło, Szymon Szymula, klasę V reprezentowali:  Martyna Kozłowska, Oliwia Olszanecka, Kalina Urban i Szymon Wiśniewski, a  przedstawicielami kl.VI byli: Jakub Kipa, Jakub Rzepa, Bartosz Wiśniewski,  Igor Wota i Patryk Waligóra.  Po 75 minutach zmagań z niejednokrotnie podchwytliwymi zadaniami na uczniów czekał  zasłużony poczęstunek ufundowany przez dyrektora szkoły , za co uczniowie bardzo dziękują, oraz zabawka logiczna- zakręcone druciki  od organizatorów konkursu.

Teraz cierpliwie oczekujemy na wyniki, a już dziś gratulujemy uczestnikom udziału w matematycznych zmaganiach.