DZIEŃ ZIEMI W SNOWIDZY I MARCINOWICACH

W dniach 25-27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dni Ziemi.

Zajęcia odbywały się w terenie, dzięki czemu dzieci mogły poznawać Przyrodę wszystkimi zmysłami. Poobserwować mrówki, zbadać fakturę liści, dotknąć trawy, zwrócić uwagę na drzewa, które mijają. Dzieci zbierały także elementy przyrody, które prezentowały na lekcji i wykonywały prace plastyczne. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały, pomogły lepiej poznać Przyrodę i zaprzyjaźnić się z nią. Na zakończenie obchodów uczniowie wraz z nauczycielami posprzątali teren najbliższej okolicy. Postanowiły również zrobić porządek w parku w Snowidzy. Z kolei na boisku wiejskim wyzbierały kamienie, śmieci, nasadziły drzewka i pomalowały wiaty oraz ławki.

Uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych z budynku w Marcinowicach udali się tego dnia nad zalew do Mściwojowa, gdzie podzieleni na grupy, uprzątnęli teren wokół zbiornika, przylegający las, dojście do wieży widokowej, ścieżkę do parku i teren przy tamie.

Za ten miły gest w imieniu planety Ziemi, Kochani Uczniowie, dziękujemy!