APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

11 maja odbył się w naszej szkole  uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy III B gimnazjum zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła uczniów uczących się w budynku w Marcinowicach  w minione wieki. Uroczystość przybliżyła młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).

Po krótkiej prezentacji  reprezentanci klas mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz wykazać się kreatywnością w kilku konkursach tematycznych. Musieli przygotować plakat, rozwiązać krzyżówkę, ułożyć rymowankę patriotyczną oraz ułożyć puzzle przedstawiające bohaterów związanych z uchwaleniem  konstytucji.