WYCIECZKA DO MYŚLIBORZA

16 maja 2018 roku klasa VII ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy wraz ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Targoszynie wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”, m.in. oznaczali gatunki drzew, określali ich wiek, rozpoznawali rośliny zielne, zapoznawali się z formami ochrony przyrody.

Forma zajęć na łonie przyrody okazała się dla naszych uczniów niezwykle atrakcyjna, wszyscy byli mocno zaangażowani: pracowicie wypełniali swoje karty pracy, zadawali ciekawe pytania.

Młodzież wróciła z wycieczki wzbogacona o dodatkową wiedzę z zakresu biologii oraz z prezentem  od Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa.