GRA CZYTELNICZA

W piątek 25 maja dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w  III Powiatowej Grze Czytelniczej, która miała miejsce w Jaworze.  Grę organizuje Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze, zaś pomysłodawcami gry są nauczyciele bibliotekarze z powiatu jaworskiego.

Zadaniem drużyn jest dotarcie do wszystkich punktów kontrolnych w centrum miasta, na których wykonują polecenia weryfikujące ich wiedzę z lektury. Drużyny ze szkół podstawowych - klasy IV-VI zmierzyły się z zadaniami do książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika. Natomiast drużyny ze szkół podstawowych - klasa VII i klasy gimnazjalne do książki „I niebyło już nikogo” Agaty Christie.

Naszą szkołę reprezentowały: Natalka Majka, Jessica Neuman i Julia Piórkowska w kategorii 4-6 oraz Maria Soroka, Kinga Fudali i Filip Tekielski w kategorii klas starszych. Opiekę nad drużynami sprawowały Panie: Joanna Bigus i Angelika Pelc.