TRZYMAJ FORMĘ

Nasza szkoła przystąpiła do programu "Trzymaj formę" przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaworze.

Koordynatorem programu jest p. A. Kurzydło i p. A. Niedziela.

Ogólnopolski program edukacyjnyTrzymaj formę!” promujący zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie poprzez edukację w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i  młodzieży, a zwłaszcza promocję zasad aktywnego stylu życia  i zbilansowanej diety.

Program adresowany jest do  ostatnich klas ( V i VI ) szkół podstawowych i ich rodziców.

Realizacja Programu odbywa się  według jednolitych założeń merytorycznych, metodycznych i organizacyjnych w oparciu o metodę projektu, dzięki której uczniowie wspólnie z nauczycielami opracowują propozycje propagowania zdrowego stylu życia zarówno w szkole, rodzinie jak i w społeczności lokalnej.