SZKOLNY OGRÓDEK

Nasza zerówka aktywnie realizuje treści edukacji ekologicznej, dzięki temu kształtują  się właściwe postawy wobec środowiska.  Wiemy, że trudno jest uczyć przyrody tylko za pomocą książek, pokazywanie roślin czy zwierząt na rysunku nie zawsze wystarczy.

Dziecko najlepiej poznaje przyrodę poprzez działanie, dlatego powstał pomysł założenia naszego małego zielonego ogródka.  Posadziliśmy w nim pomidorki, paprykę, miętę, poziomki i oczywiście kwiatki.

Myślę, że wykonywanie prac w naszym małym zielonym ogródku nauczy dzieci szacunku do pracy i jej efektów. Gdyby nie pomoc Pana konserwatora –  Ireneusza Mikuły oraz Państwa Anny i Krzysztofa Oporów, nie udałoby się nam zrealizować tego zamierzenia.

DZIĘKUJEMY  SERDECZNIE.