NIEZWYKŁA KOBIETA Z POLSKIEGO KLUBU ALPEJSKIEGO

W poniedziałek 24 września uczniowie klas ósmych wzięli udział w niecodziennej lekcji geografii z Panią Moniką Szławieniec - Reczuch, która kilka miesięcy temu zdobyła 3 dziewicze szczyty w Karakorum. Nadano im nazwy: Polish Masiwe 5365 m, Two Headed Masiwe 5700 m oraz  Lal Siran Katethk Sar 5400 m.

Pani Monika podzieliła się z naszymi uczniami opowieścią, filmami i zdjęciami z  27- dniowej wyprawy do Pakistanu.  Wraz z innymi członkami Polskiego Klubu Alpejskiego uczciła tym samym setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pani Monice dziękujemy za fascynującą opowieść i życzymy kolejnych tysiączników.  Pani Asi Kawczyńskiej serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania.