ANDRZEJKI W SZKOLE

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

30 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Beaty Makuch przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów. W tym dniu korytarze szkolne zamieniły się w salę wróżb, gdzie można sobie było powróżyć z kart, ręki , magicznej kuli czy serc.  Nie mogło zabraknąć ciasteczek z wróżbą. Wszystkim, którzy przyczynili się by tego dnia w szkole było wesoło wielkie dzięki.

Tego dnia również klasy młodsze podtrzymywały tradycje wróżb i zabaw andrzejkowych.  W sali nr 7 wprawieni w swym fachu wróżbici przepowiadali przyszłość koleżanek i kolegów, oczywiście z przymrużeniem oka…z wykorzystaniem świec pływających w wodzie, serc i wachlarzy z imionami  , olbrzymiej ropuchy oraz smacznych ciasteczek z wróżbami.Była także okazja do złożenia życzeń i odśpiewania tradycyjnego „Sto Lat„  solenizantowi tego dnia Andrzejowi T. z klasy V b, któremu dziękujemy za słodką niespodziankę.