MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY

bankowcem, informatykiem-

musisz być dobrym

matematykiem.

„Kangur Matematyczny ” to konkurs dla uczniów, którzy lubią rozwiązywać  zadania i rebusy matematyczne. Dnia 21 marca br. w naszej szkole, tak jak w  wielu szkołach w Polsce i na świecie, zadaniom ciekawym, często podchwytliwym, stawili czoło uczniowie z klas od II do VII.

Wszyscy uczestnicy w nagrodę za udział otrzymali logiczną składankę- breloczek, a dla tegorocznych laureatów organizator przewiduje tradycyjnie obóz matematyczny i

nagrody rzeczowe. A nad regulaminowym przeprowadzeniem konkursu czuwały nauczycielki: A.  Olchówka i M. Sokołowska.

Ostateczne wyniki w maju, więc trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!

Młodzi fani matematyki dziękują Radzie Rodziców za słodki poczęstunek, który umilił im 75 minut intensywnego myślenia.

W imieniu Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych szkolny koordynator konkursu -M. Sokołowska zaprasza  za rok na kolejne matematyczne łamania głowy.