EDUKACJA EKOLOGICZNA W "SALAMANDRZE"

W dniach 16-17 maja 2019 r. uczniowie z klas IV-VI brali udział w zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej i krajoznawczej w C.E.E. i K.  „Salamandra” na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy  w  Myśliborzu pod opieką nauczycielki przyrody i wychowawców.

Korzystając z fachowej wiedzy pracowników oraz świetnego wyposażenia pracowni chemii, ekologii oraz muzeum „Nasz Dom” uczniowie mogli poszerzyć  swoją wiedzę przyrodniczą, poprzez czynny udział w  wykrywaniu chlorofilu roślin oraz mikroskopowych obserwacjach samodzielnie odławianych bezkręgowców. Młodzi ekolodzy poznali również  dzikie zwierzęta, które tu  szczęśliwie znalazły swój dom i troskliwą opiekę. Udało się zaobserwować niecodzienne zjawisko –parę bocianów wysiadujących jaja złożone w gnieździe uwitym na ziemi.

Drugiego dnia uczniowie przewędrowali Wąwozem Myśliborskim w celu poznania gatunków roślin charakterystycznych dla wiosny.

Wychowawcy zorganizowali również swoim podopiecznym zajęcia profilaktyczne. Poprzez zabawę   uświadomili sobie, jakie negatywne skutki niosą za sobą używki oraz uzależnienie od gier komputerowych.

Cieszy fakt, że w dobie komputeryzacji , dzieci chętnie biorą udział w takiej formie praktycznych lekcji.

Uczestnicy zajęć  i opiekunowie pragną  serdecznie podziękować Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mściwojowie za zorganizowanie smacznych posiłków podczas dwudniowego pobytu w Myśliborzu.

Wyrazy podziękowania również do Państwa Łastowieckich za pomoc w zakupie niezbędnych produktów.