IV POWIATOWA GRA CZYTELNICZA Z NASZYM UDZIAŁEM

W miniony piątek 24 maja uczestniczyliśmy (wśród 17 drużyn szkolnych z terenu powiatu jaworskiego) w IV Powiatowej Grze Czytelniczej organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną – Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze oraz nauczycieli bibliotekarzy szkolnych. Zabawa okazała się niezwykle emocjonująca.

Gra odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4-6 szkół podstawowych, 7-8 SP i ostatni rocznik gimnazjum oraz szkoły średnie. Trzyosobowe drużyny musiały wcześniej przeczytać wyznaczone dla każdej kategorii książki („Percy Jackson”, „Igrzyska śmierci”, „Gra o tron”). Po wylosowaniu map wyruszyły na trasy. W siedmiu punktach kontrolnych na terenie miasta uczestnicy musieli rozwiązać zadania dotyczące przeczytanych lektur. Dodatkowo drużyny musiały przygotować odpowiednie przebranie, wymyślić okrzyk i opracować logo. Wszystkie zadania były punktowane.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Majka, Jessica Neumann i Julia Piórkowska. Opiekunem drużyny i jednocześnie współorganizatorem gry była Pani Joanna Bigus.