Zalecenia dotyczące tornistrów szkolnych

R o d z i c u!

Zadbaj o to, aby Twoje dziecko nie uginało się pod ciężarem szkolnego tornistra!

Przy zakupie tornistra/plecaka zwróć szczególną uwagę na:

• materiał z jakiego plecak/tornister jest wykonany, a tym samym wagę pustego plecaka/tornistra;
  • szerokie, regulowane szelki, aby zapewnić swobodę przy zakładaniu i zdejmowaniu;
  • usztywnioną ściankę, która powinna przylegać do pleców, zalecane jest także dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej.

A także:

• Codziennie kontroluj zawartość tornistra, aby zapobiec zabieraniu zbędnych przedmiotów jak zabawki, gry komputerowe, albumy ze zdjęciami, itd.!
  • Zwróć uwagę na symetryczne rozłożenie ciężaru!
  • Podczas pakowania sprawdź, które podręczniki, zeszyty i przybory szkolne są potrzebne następnego dnia podczas zajęć!
  • Ustal z nauczycielami ilość niezbędnych pomocy dydaktycznych, a także możliwości pozostawienia części przyborów lub podręczników w szkole!
  • Kupuj zeszyty w miękkich okładkach!
  • Zwróć uwagę na noszenia tornistra/plecaka na obu ramionach!