KONKURS WIEDZY O ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ

Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej został przeprowadzony w dniu 20 maja 2019 r. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat Zjednoczonego Królestwa, jego geografii, historii i kultury.

Rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego, zachęcenie uczniów do samodzielnego  zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego. Kształtowanie tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów. Stworzenie uczniom klas V i VI możliwości wykazania się wiedzą kulturową na temat Zjednoczonego Królestwa i zachęcanie uczniów do dalszej pracy w zakresie poznawania języka angielskiego. Konkurs miał charakter testu pisemnego.

Zakres pytań obejmował podstawowe wiadomości dotyczące geografii, historii i kultury Zjednoczonego Królestwa. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VI Szkoły Podstawowej w Snowidzy. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klasy V a, Vb i VI.

Wyniki konkursu:

I miejsce Julia Piórkowska