WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W ZERÓWCE

W naszej zerówce odbyły się Warsztaty Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, poprowadzone przez pielęgniarkę z Ośrodka Zdrowia w Strzegomiu Panią Małgorzatę H.

Celem tego niezwykle ważnego spotkania było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci dowiedziały się jak postępować w przypadku skaleczenia, zadławienia, omdlenia czy złamania. Zerówkowicze dobierając się w pary ćwiczyli ocenę stanu poszkodowanego, zastosowanie pozycji bocznej - ustalonej oraz jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i krążenia- resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem brały udział w warsztatach.

Takie zajęcia uświadamiają, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z całego serca dziękujemy Pani Gosi za poprowadzenie zajęć.