Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Środa, 2019-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana


Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły


"DOROTKA W TĘCZY" - WYJAZD DO TEATRU

2019-01-21

     17 stycznia uczniowie klas I-III obejrzeli w Jaworskim Ośrodku Kultury spektakl teatralny „Dorotka w Tęczy”, który przedstawili aktorzy Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia.

Czytaj więcej o: "DOROTKA W TĘCZY" - WYJAZD DO TEATRU


NASZA NATALKA NAJLEPSZA!!!

2019-01-16

     „Piękno można stworzyć, a wiedzę zdobyć, ale talentu nie da się ani kupić, ani nauczyć.”
                                                                                                                    Danielle L. Jensen
Nasza Natalka otrzymała tytuł NAJLEPSZEJ!!! W XXI edycji Powiatowego Konkursu Kolędniczego „Jaworskie Gody”.
BRAWOOO NATALKO!!! GRATULACJE!!! JESTEŚMY DUMNI!!! ❤️❤️❤️

Czytaj więcej o: NASZA NATALKA NAJLEPSZA!!!

ZAPRASZAMY NA JEASEŁKA!

2019-01-16

Uczniowie, Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej w Snowidzy

serdecznie zapraszają

Rodziców, Dziadków i Przyjaciół naszej szkoły

na  Jasełka, które odbędą się

20 stycznia 2019 roku (niedziela) o godzinie 16.00

w świetlicy wiejskiej w Snowidzy.

Czytaj więcej o: ZAPRASZAMY NA JEASEŁKA!

AKCJA GWIAZDOR

2019-01-09

          Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji „Gwiazdor”.  Wybrane przez wychowawcę dziecko napisało własnoręcznie list  do Gwiazdora = Świętego Mikołaja = Anioła.  Listy zostały przekazane osobom, które przygotowały paczki i tuż przed Świętami Bożego   Narodzenia wymarzone prezenty trafiły do rąk naszych uczniów.

DZIĘKUJEMY GWIAZDOROM Niewinny

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje...
Jan Paweł II

 

Czytaj więcej o: AKCJA GWIAZDOR

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ROZSTRZYGNIĘTY

2019-01-09

     W tym roku szkolnym kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie na najpiękniejszą szopkę i stroik bożonarodzeniowy organizowanym  przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Za wykonanie stroika bożonarodzeniowego I miejsce otrzymała uczennica kl. II Aleksandra Olejarz, III miejsce w tej kategorii otrzymała Alicja Olejarz uczennica kl.0, w tej samej kategorii wyróżnienie przypadło Jowicie Szwajda uczennicy kl.0.

Czytaj więcej o: KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ROZSTRZYGNIĘTY

DOŻYWIANIE W SZKOLE

2019-01-07

     Od 14 stycznia rusza dożywianie w szkołach. Wykonawcą posiłków będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaworze. Możliwe jest wykupienie obiadów w cenie 8zł za posiłek. Informacje w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 768718398.

Czytaj więcej o: DOŻYWIANIE W SZKOLE

PIERNIKOWE PRZEDŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO

2019-01-02

     W wieloletniej przedświątecznej tradycji naszej szkoły jest wypiekanie i zdobienie pierniczków. Ciastka te, jak się okazuje, są tradycją Dolnego Śląska, bo pierwsza udokumentowana piernikowa receptura  powstała w Świdnicy, w XIII w.

Czytaj więcej o: PIERNIKOWE PRZEDŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO

SZANOWNI RODZICE

2019-01-02

Szanowni Rodzice!

     W związku z trudnościami organizacyjnymi spowodowanymi zachorowaniami nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy w dniach  od 07-09.2019 r. planuję zajęcia  dydaktyczno-opiekuńcze w grupach łączonych w klasach 0-3 oraz zastępstwa doraźne w klasach starszych.

Dyrektor Szkoły

Dariusz Brzyk

Czytaj więcej o: SZANOWNI RODZICEWIGILIA SZKOLNA 2018

2018-12-20

     20 grudnia na hali sportowej w Marcinowicach społeczność naszej szkoły wraz z uczniami klasy 7 i 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Targoszynie, księdzem Ryszardem Wołowskim, księdzem Wiktorem Juchiewiczem, przewodniczącym Rady Gminy – Panem Tomaszem Siczkiem, Panią skarbnik – Moniką Białek oraz przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Martą Czerwińską, wzięła udział w uroczystej Wigilii. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły – Pan Dariusz Brzyk.

Czytaj więcej o: WIGILIA SZKOLNA 2018

KOLOROWE ŁAŃCUCHY ŚWIĄTECZNE

2018-12-19

     Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc samorząd uczniowski zachęcił całą społeczność szkolną do udziału w konkursie na najdłuższy łańcuch świąteczny. Wspólnie z wychowawcami dzieci aktywnie i twórczo uczestniczyły w konkursie, wykazując się pomysłowością i dużym wkładem własnej pracy.

Czytaj więcej o: KOLOROWE ŁAŃCUCHY ŚWIĄTECZNE

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO PARKU TRAMPOLIN W LEGNICY

2018-12-19

     Uczniowie klasy V b pod opieką wychowawczyni M. Sokołowskiej i Mamy uczennicy- p. B . Grzywy wybrali się na mikołajkowy wypad do Parku Trampolin w Legnicy.

Czytaj więcej o: MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO PARKU TRAMPOLIN W LEGNICY

KONKURS ADWENTOWY

2018-12-19

     Konkurs adwentowy prawie zakończony. Przez cały Adwent , codziennie spotykaliśmy się przy choince, a pani katechetka zadawała pytania związane z przygotowaniami do Świąt Narodzenia Pańskiego. Rozstrzygnięcie , wyniki i nagrody - w czasie spotkania wigilijnego w Marcinowicach Uśmiech

Czytaj więcej o: KONKURS ADWENTOWY

WIGILIA SZKOLNA - INFORMACJE

2018-12-18

W najbliższy czwartek 20 grudnia odbędzie się szkolna Wigilia.

Uczniowie klas 0-6 przychodzą i przyjeżdżają do szkoły w Snowidzy

według codziennego rozkładu.

Po uroczystości w budynku w Marcinowicach, zostaną rozwiezione do swoich miejscowości.

Czytaj więcej o: WIGILIA SZKOLNA - INFORMACJE

DZIEŃ WARKOCZA

2018-12-17

     17 grudnia  Samorząd uczniowski zorganizował szkolny konkurs w ramach obchodów ” Dnia Warkocza”. Do konkursu przystąpiło ponad 40 dziewcząt i … 2 chłopców. Komisja miała bardzo trudne zadanie z wyłonieniem osób z najpiękniejszym warkoczem.

Czytaj więcej o: DZIEŃ WARKOCZA

ŁAPCIE, BAMBOSZE, PANTOFLE, LACIE, PAPUCIE, LACZKI, CIAPY, KAPCIE

2018-12-15

     Kapcie to obuwie przeznaczone typowo do noszenia w domowym zaciszu. Kojarzą się z ciepłem ogniska domowego, bezpieczeństwem i odpoczynkiem po ciężkim dniu pracy.

Czytaj więcej o: ŁAPCIE, BAMBOSZE, PANTOFLE, LACIE, PAPUCIE, LACZKI, CIAPY, KAPCIE

ASTRONOMIA DLA NAJMŁODSZYCH

2018-12-13

     12 grudnia 2018 r.  w ramach tygodnia  MOJE ZAINTERESOWANIA gościliśmy w naszej szkole pana Przemysława Sz., który poszerzył zakres naszych wiadomości o układzie słonecznym.

Czytaj więcej o: ASTRONOMIA DLA NAJMŁODSZYCH

WIELKI SUKCES SZLACHETNEJ PACZKI

2018-12-11

     Wielki sukces Szlachetnej Paczki! Drodzy Rodzice, uczniowie i wszyscy darczyńcy, kolejny raz daliśmy powód do radości osobie, która tego bardzo potrzebowała. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i wsparli naszą Paczkę. Pan Krzysztof, którego odwiedziliśmy z podarunkami nie spodziewał się, że otrzyma tak wiele. 12 kartonów, a w nich żywność, środki czystości, mikrofalówka, kołdra, garnki, czajnik elektryczny, ubrania, buty i wymarzone słuchawki bezprzewodowe. W serca wielkie BÓG ZAPŁAĆ!

Czytaj więcej o: WIELKI SUKCES SZLACHETNEJ PACZKI

GO JUMP!

2018-12-11

     11 grudnia uczniowie z klas: 6, 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Celem wyjazdu był park trampolin Go jump  - jedno z popularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Wrocławia.

Czytaj więcej o: GO JUMP!

DO NAS TEŻ PRZYJECHAŁ ŚW. MIKOŁAJ

2018-12-10

     Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia panował w szkole szczególny klimat. Wszyscy w napięciu oczekiwali szanownego Gościa. Mikołaj dotarł do szkoły ze swoim orszakiem i workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego z nich znalazła się słodka niespodzianka i dla grzecznego i mniej grzecznego. Święty nie zapomniał o nauczycielach, którzy zostali obdarowani małym drobiazgiem.

Czytaj więcej o: DO NAS TEŻ PRZYJECHAŁ ŚW. MIKOŁAJ

HO, HO, HO ! ODWIEDZIŁ NAS MIKOŁAJ!

2018-12-10

     W czwartek 6 grudnia przybył do naszej szkoły Mikołaj. Niecierpliwe oczekiwanie dzieci zostało nagrodzone, bo wszyscy otrzymali prezenty.  Nikt nie dostał rózgi, wszyscy byli grzeczni! Było dużo radości i uśmiechu. Przejęte i uradowane twarze, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w mikołajową dobroć. 

Czytaj więcej o: HO, HO, HO ! ODWIEDZIŁ NAS MIKOŁAJ!


MIKOŁAJKI W KLASIE VB

2018-12-09

Święty Mikołaju!

Zaskoczyłeś nas mile,

Słodycze, śnieżne kule  i rózgi,

Prezentów aż tyle….

Czytaj więcej o: MIKOŁAJKI W KLASIE VB

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY Z OPERONEM

2018-12-09

     W dniach od 4 do 6 grudnia uczniowie klas trzecich gimnazjum sprawdzali swoją wiedzę podczas próbnego egzaminu gimnazjalnego z wydawnictwem Operon.

Czytaj więcej o: PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY Z OPERONEM

UŚMIECH POD CHOINKĘ

2018-12-03

     Tegoroczną akcję „Uśmiech pod choinkę” po raz kolejny zaliczamy do udanych, co zresztą widać na załączonych zdjęciach. 

Czytaj więcej o: UŚMIECH POD CHOINKĘ

HISTORIA MALOWANA MUZYKĄ I KOLOREM

2018-12-03

       W  czwartek 29 listopada 2018 r. w Zespole Szkół w Jaworze odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjnym, który miał na celu upamiętnienie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej o: HISTORIA MALOWANA MUZYKĄ I KOLOREM

ANDRZEJKI W SZKOLE

2018-12-03

     Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

Czytaj więcej o: ANDRZEJKI W SZKOLE

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW

2018-12-03

     Obecni uczniowie ósmych klas jako pierwsi będą zdawać egzamin na zakończenie 8-letniej szkoły podstawowej. Przystąpią do pisemnych egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Prawdziwy egzamin ósmoklasisty odbędzie się na wiosnę 2019 roku, ale już teraz (27, 28 i 29 listopada) uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości.

    

Czytaj więcej o: PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW

EWAKUACJA

2018-12-02

      Niespodziewanie w miniony piątek 30 listopada w obu budynkach naszej szkoły usłyszeliśmy  alarm wzywający do ewakuacji szkoły. Dzięki spostrzegawczości Pani Beaty Makuch udało się uratować Jakuba z klasy 8, który zagubił się podczas ewakuacji. 

Czytaj więcej o: EWAKUACJASZLACHETNA PACZKA

2018-11-28

         Szanowni Państwo.

         Społeczność naszej szkoły już drugi raz angażuje się we wspaniałą akcję, jaką jest "Szlachetna Paczka". W tym roku wspieramy pana Krzysztofa ze Świdnicy. Wszystkich, którzy chcą pomóc, prosimy o przynoszenie do szkoły trwałej żywności i środków czystości.

Czytaj więcej o: SZLACHETNA PACZKA


ZAJĘCIA W GALERII SZTUKI

2018-11-24

       W piątek, 23. 11. uczniowie klasy IV i V A mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Galerię Sztuki w Legnicy.

Czytaj więcej o: ZAJĘCIA W GALERII SZTUKI


WYJAZD DO TEATRU

2018-11-19

    Dnia 16 listopada 2018 r. uczniowie kl. O, I i III  wraz z wychowawczyniami wybrali się do jaworskiego teatru na przedstawienie pt. "Dorotka w Krainie Oz". Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

Czytaj więcej o: WYJAZD DO TEATRU

PODARUJ KOMUŚ „UŚMIECH POD CHOINKĘ”

2018-11-18

     Rozpoczynamy kolejną XXV EDYCJĘ AKCJI CHARYTATYWNEJ ,,UŚMIECH POD CHOINKĘ”. Zamierzamy przygotować paczki ze słodyczami dla szczególnie potrzebujących dzieci.

Czytaj więcej o: PODARUJ KOMUŚ „UŚMIECH POD CHOINKĘ”

DZIĘKUJEMY!

2018-11-15

    Dnia 13 listopada 2018r. uczniowie kl. II, IV, V i VII wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Legnicy na film pt. "Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

Czytaj więcej o: DZIĘKUJEMY!

BRAWO, JAKUB!

2018-11-15

    Regionalny konkurs plastyczny pn. "Psiaki, kociaki i inne zwierzaki", zorganizowany przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy, został rozstrzygnięty. Nagrodę otrzymał Jakub Owczarek z kl. 0, któremu serdecznie gratuluemy.

Czytaj więcej o: BRAWO, JAKUB!

„CHCĘ OGLĄDAĆ TWOJE NOGI, NOGI, NOGI, NOGI…”, CZYLI DZIEŃ SPÓDNICY

2018-11-14

     Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie (za wyjątkiem Szkotów) przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice.

Czytaj więcej o: „CHCĘ OGLĄDAĆ TWOJE NOGI, NOGI, NOGI, NOGI…”, CZYLI DZIEŃ SPÓDNICY

"100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI"

2018-11-14

     „Ten, kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości” - J. Piłsudski

Czytaj więcej o: "100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI"

PODSUMOWANIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO "KOCHAM POLSKĘ"

2018-11-14

       13 listopada podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Niepodległości podsumowany został szkolny konkurs biblioteczny „Kocham Polskę”.

Czytaj więcej o: PODSUMOWANIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO "KOCHAM POLSKĘ"

WYNIKI KONKURSU JĘZYKOWO- PLASTYCZNEGO "TŁUMACZ- ŻABA W GARDLE"

2018-11-14

       Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z okazji Dnia Tłumacza. Zaprezentowali w swoich pracach związki frazeologiczne ze zwierzętami w języku, którego się uczą już od najmłodszych lat.

Czytaj więcej o: WYNIKI KONKURSU JĘZYKOWO- PLASTYCZNEGO "TŁUMACZ- ŻABA W GARDLE"

ZABAWA W "MROWISKU"

2018-11-08

     W czwartek 8 listopada br. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl.I wybrali się do Mrowiska – sali zabaw w Legnicy.

Czytaj więcej o: ZABAWA W "MROWISKU"

WYJAZD DO SUDECKIEJ ZAGRODY EDUKACYJNEJ

2018-11-08

     Trzęsienie Ziemi na specjalnej platformie, wnętrza różnych wulkanów, wywoływanie powodzi, to kilka z licznych atrakcji, których można doznać w Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie.      

Czytaj więcej o: WYJAZD DO SUDECKIEJ ZAGRODY EDUKACYJNEJ

KOLEJNA WIZYTA SP SNOWIDZA W TOZ JAWOR

2018-11-05

       Kochani, po raz kolejny uczestniczyliśmy w zbiórce karmy, kocyków, prześcieradeł, misek i innych rzeczy, które znajdą użytek w przytulisku TOZ w Jaworze. We wtorek 30 października grupa około 30 uczniów wraz z paniami: Martą Pacak, Aliną Brzyk i Małgorzatą Pyzik wyruszyła z darami do psiaków.

Czytaj więcej o: KOLEJNA WIZYTA SP SNOWIDZA W TOZ JAWOR

SPRZĄTANIE CMENTARZA W MARCINOWICACH

2018-11-05

     W dniu 31.10.2018r. uczniowie klasy VII na lekcji historii zorganizowali akcję sprzątania cmentarza w Marcinowicach.

Czytaj więcej o: SPRZĄTANIE CMENTARZA W MARCINOWICACH

STRUNOWA PARADA

2018-10-28

     Uczniowie klas 0-6  w piątek 26 października wysłuchali pierwszego z cyklu koncertów Lubuskiego Biura Koncertowego.

Czytaj więcej o: STRUNOWA PARADA

HALLOWEEN

2018-10-28

     W piątek, 26 października 2018 r., odbyła się pierwsza w tym roku noc, tym razem pod hasłem „Halloween”, którą przygotowała Pani Małgosia Pyzik. Było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Czytaj więcej o: HALLOWEEN

DYSKOTEKA HALLOWEENOWA

2018-10-28

     W piątek, 26 października w budynku w Marcinowicach odbyła się dyskoteka szkolna w stylu Halloween. Było wesoło i UPIORNIE. Zresztą, zobaczcie sami! 

Czytaj więcej o: DYSKOTEKA HALLOWEENOWA

EUROPEJSKI DZIEŹ WALKI Z RAKIEM PIERSI

2018-10-24

     Październik od wielu lat nazywany jest „Miesiącem Świadomości Raka Piersi”. To doskonały moment, by przypomnieć o tym, jak ważne jest samobadanie piersi.

Czytaj więcej o: EUROPEJSKI DZIEŹ WALKI Z RAKIEM PIERSI

KONKURSY „ZDOLNY ŚLĄZACZEK” I „ZDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA”

2018-10-23

     W minionym tygodniu uczniowie szkoły podstawowej, a w tym tygodniu uczniowie klas gimnazjalnych, wzięli udział w szkolnym etapie konkursów, które  realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. 

Czytaj więcej o: KONKURSY „ZDOLNY ŚLĄZACZEK” I „ZDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA”

WYJAZD DO TEATRU

2018-10-23

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

W Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,

Brzechwolandia uczy, bawi nas,

w Brzechwolandii można miło spędzić czas.”

Czytaj więcej o: WYJAZD DO TEATRU

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

2018-10-22

     22 października 2018 r. w Jaworskim Ośrodku Kultury odbyła się 7 edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, którego celem jest popularyzacja śpiewu jako formy rozwoju i ekspresji, zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych.

Czytaj więcej o: KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA

2018-10-21

     Drodzy uczniowie, zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej przy Szkole Podstawowej w Snowidzy odbywają się we wtorki w godz.13.30 do 16.30.

Czytaj więcej o: ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

2018-10-20

     W demokratycznych wyborach, które odbyły się 19 października 2018 roku, wzięło udział 79 uczniów. Komisję Wyborczą stanowiły: pani Grażyna Kuna, pani Halina Biadała oraz Martyna Kozłowska i Oliwia Olszanecka.

Czytaj więcej o: WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

2018-10-20

     W piątek 19 października uczniowie klas 0-3 wzięli udział z pogadance na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz bezpiecznego zachowania na terenie szkoły.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z POLICJANTEM

"PO POLSKU O HISTORII" - DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

2018-10-20

     19 października 2018 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Snowidzy pisali dyktando niepodległościowe. Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii" to wyjątkowy projekt edukacyjny. Nasi uczniowie rywalizowali w tradycyjnym dyktandzie łączącym historię i język ojczysty.

Czytaj więcej o: "PO POLSKU O HISTORII" - DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

KONKURS JĘZYKOWO – PLASTYCZNY „TŁUMACZ - ŻABA W GARDLE”

2018-10-18

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza zapraszam do udziału w konkursie. Wybierz jeden proponowany przeze mnie idiom w języku angielskim i przedstaw swoją interpretację na papierze  o formacie A 3. Ilustracja może być wykonana techniką dowolną: rysunek kredkami, ołówkiem, piórkiem, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie (akwarela, tempera), wyklejanki, collage, grafika komputerowa itp. Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze. Więcej informacji u pani Magdaleny Mróz - Wojkowskiej.

Czytaj więcej o: KONKURS JĘZYKOWO – PLASTYCZNY „TŁUMACZ - ŻABA W GARDLE”

KIBICUJEMY SIATKARZOM

2018-10-18

     Mieliśmy dziś okazję uczestniczyć w meczu piłki siatkowej wspieranej przez nas drużyny Cuprum Lubin.

Czytaj więcej o: KIBICUJEMY SIATKARZOM

DZIEŃ PAPIESKI

2018-10-17

     15 października w naszej szkole, w obu budynkach odbyły się apele z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie przygotowali widowisko, które można nazwać: Wspomnienia  przy kawie o Janie Pawle II.

Czytaj więcej o: DZIEŃ PAPIESKI

WYJAZD DO ŚWIDNICY

2018-10-14

     Chętni uczniowie z klas  5 naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Targoszynie  zwiedzili w sobotę 13 października Kościół Pokoju w Świdnicy oraz katedrę i muzeum kupiectwa. 

Czytaj więcej o: WYJAZD DO ŚWIDNICY

POWIATOWY TURNIEJ UNIHOKEJA W KATEGORII MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

2018-10-10

     10 października  odbył się w Budziszowie Wielkim  turniej unihokeja, w którym wzięli udział nasi uczniowie z klasy  VII, VIII oraz klas III gimnazjalnych.

Czytaj więcej o: POWIATOWY TURNIEJ UNIHOKEJA W KATEGORII MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

SAMORZĄD WYBRANY

2018-10-09

Przewodniczący: Antek Dębicki 

Czytaj więcej o: SAMORZĄD WYBRANY

BIAŁO-CZERWONI

2018-10-08

     30 września uczniowie naszej szkoły rozegrali mecz piłki siatkowej dziewczyny kontra chłopcy. W ten sposób świętowali Mistrzostwo Świata zdobyte przez naszych siatkarzy.

Czytaj więcej o: BIAŁO-CZERWONI

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

2018-10-08

     Uczniowie klasy II wiedzą, że pożywienie jest źródłem cennych składników odżywczych, potrzebnych do wzrostu i rozwoju organizmu. Dostarcza też energii do wykonywania różnych czynności, na przykład ubierania się, zabawy, uczenia się czy uprawiania sportu.

Czytaj więcej o: ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

ZDROWE KANAPKI

2018-10-08

     Dnia 3 października br. dzieci z kl. I i kl. 0 rozwijały swoją samodzielność  - robiły zdrowe kanapki. Zebrane z ogródka warzywa  wykorzystały do wykonania pysznego, zdrowego śniadania. Działanie to przyniosło satysfakcję, bo to kolejny krok do rozwijania samodzielności.

Czytaj więcej o: ZDROWE KANAPKI

WARSZTATY Z HIGIENISTKĄ

2018-10-08

     We wtorek 2 października br. dzieci gościły panią pielęgniarkę. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy.

Czytaj więcej o: WARSZTATY Z HIGIENISTKĄ

WIZYTA W BANKU

2018-10-07

     5 października  grupa ekspertów tabliczki mnożenia w składzie: przewodnicząca - pani Małgorzata Sokołowska, opiekun SKO - pani Magdalena Mróz –Wojkowska oraz uczniowie: Martyna Kozłowska, Julia Piórkowska, Kacper Jazłowiecki i Mikołaj Siczek odwiedzili I Oddział Banku PKO BP w Jaworze, aby sprawdzić, jak Pani Dyrektor i pracownicy banku znają tabliczkę mnożenia.

Czytaj więcej o: WIZYTA W BANKU

DARY JESIENI

2018-10-06
     Dnia 3 października klasa II i III, w oparciu o tematykę jesienną, rozbudzili swoją kreatywność i stworzyli galerię obrazów z materiałów przyrodniczych dostępnych w parku w Snowidzy.
 
Czytaj więcej o: DARY JESIENI

CIEPŁE LEGOWISKO NIECH MA KAŻDE PSISKO

2018-10-06

DRODZY UCZNIOWIE

Rozpoczynamy akcję „CIEPŁE LEGOWISKO NIECH MA KAŻDE PSISKO” – do końca października zbieramy koce, kołdry, pościele, leżanki oraz miski dla psiaków ze schroniska TOZ w Jaworze. Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się do akcji. Rzeczy zostawiamy w Marcinowicach w sali numer 4, a w budynku w Snowidzy u pań z obsługi. Dziękujemy za wsparcie.

Czytaj więcej o: CIEPŁE LEGOWISKO NIECH MA KAŻDE PSISKO

POWIATOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

2018-10-06

     4 października byliśmy organizatorami Powiatowego Turnieju Unihokeja w kategorii Igrzyska Dzieci, który przeprowadziliśmy  na sali gimnastycznej w Marcinowicach.

Czytaj więcej o: POWIATOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

2018-10-06

     2 października w jaworskim parku odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Czytaj więcej o: POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

ŚWIĘTO KAPUSTY

2018-10-04

     Dzieci przygotowały na ten dzień wesoły utwór ludowy pt. "Kapuściana piosenka".

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO KAPUSTY

NAUKA TAŃCA

2018-10-03

     Wszystkich Rodziców, którzy marzą, aby ich pociechy zostały mistrzami tańca, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w piątek, 5.10.2018 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Snowidzy.

Iza i Adrian Kowalscy

Czytaj więcej o: NAUKA TAŃCA

TERENOWE LEKCJE PRZYRODY

2018-10-03

     Korzystając z pięknej, jeszcze letniej pogody wyruszyliśmy do Parku Krajobrazowego  „Chełmy” pod opieką naszych nauczycielek  - W. Bonek i M. Sokołowskiej oraz  pani przyrodnik - pracownicy myśliborskiej „Salamandry”, aby prowadzić przyrodnicze obserwacje. 

Czytaj więcej o: TERENOWE LEKCJE PRZYRODY

UWAGA, KONKURS !!!

2018-10-02

BIBLIOTECZNY KONKURS PLASTYCZNY

"Kocham Polskę" 

     Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym "Kocham Polskę", organizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej o: UWAGA, KONKURS !!!

MATEMATYKA W SKLEPIE

2018-10-01

     W poniedziałek, 17 września, nasza klasa wybrała się do sklepu wielobranżowego w Snowidzy na zajęcia matematyczne pod opieką naszej nauczycielki p. Małgorzaty Sokołowskiej.

Czytaj więcej o: MATEMATYKA W SKLEPIE

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2018-10-01

Już po raz VIII włączyliśmy się do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w myśl hasła:

„ MŁODSI SPRAWDZAJĄ , CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA PAMIĘTAJĄ”.

     Święto rozpoczęliśmy apelem, na którym Pan Dyrektor-Dariusz Brzyk  oficjalnie ogłosił otwarcie Święta Tabliczki Mnożenia w naszej szkole oraz zaprezentował Ekspertów - Egzaminatorów, wybranych na drodze szkolnego konkursu: Mistrz Tabliczki Mnożenia 2018, przygotowanego przez nauczycielkę matematyki -  M. Sokołowską. 

Czytaj więcej o: VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

DZIEŃ CHŁOPAKA c.d.:)

2018-09-30

"Młody czy wyrośnięty bądź nam zawsze uśmiechnięty":)

„Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie!

Są weseli i szaleni, nie brakuje wśród nich leni.

Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.

Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.

Ale mimo wszystkich wad, nudny bez nich byłby świat.

Więc dnia tego dziękujemy, że wśród stworzeń tych żyjemy!”   

              Z okazji Dnia Chłopaka przesyłamy Wam buziaka!

 

Czytaj więcej o: DZIEŃ CHŁOPAKA c.d.:)

W NASZEJ SZKOLE WIELKA DRAKA, OBCHODZIMY DZIEŃ CHŁOPAKA !!!:)))

2018-09-28

     Choć Dzień Chłopaka przypada na 30 września, w gimnazjum świętowaliśmy już dziś. 

Czytaj więcej o: W NASZEJ SZKOLE WIELKA DRAKA, OBCHODZIMY DZIEŃ CHŁOPAKA !!!:)))

DODATKOWE ZAJĘCIA JĘZYKOWE

2018-09-26

Drodzy Rodzice, w zakładce "DLA RODZICÓW" znajduje się informacja o zajęciach językowych. Zapraszamy!

Czytaj więcej o: DODATKOWE ZAJĘCIA JĘZYKOWE

NIEZWYKŁA KOBIETA Z POLSKIEGO KLUBU ALPEJSKIEGO

2018-09-24

     W poniedziałek 24 września uczniowie klas ósmych wzięli udział w niecodziennej lekcji geografii z Panią Moniką Szławieniec - Reczuch, która kilka miesięcy temu zdobyła 3 dziewicze szczyty w Karakorum. Nadano im nazwy: Polish Masiwe 5365 m, Two Headed Masiwe 5700 m oraz  Lal Siran Katethk Sar 5400 m.

Czytaj więcej o: NIEZWYKŁA KOBIETA Z POLSKIEGO KLUBU ALPEJSKIEGO

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE! :)

2018-09-24

Nowy rok i nowości wydawnicze do biblioteki szkolnej

Już od środy 26 września w bibliotece szkolnej dostępne będą nowości wydawnicze, które zakupione zostały w ramach dotacji otrzymanej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytaj więcej o: NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE! :)

SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT

2018-09-24

Akcja – seregacja ! 2 x więcej, 2 x czyściej”  pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska.

Czytaj więcej o: SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT

UBEZPIECZENIE DZIECKA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

2018-09-24

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

W zakładce "DLA RODZICÓW" znajdują się informacje na temat warunków ubezpieczenia (pobierz pliki).

Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Czytaj więcej o: UBEZPIECZENIE DZIECKA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA

2018-09-24

Świetlica socjoterapeutyczna przy Szkole Podstawowej w Snowidzy ogłasza nabór!

W dniach od 24 do 28 września 2018 r. można składać deklaracje uczestnictwa w zajęciach świetlicy. Wszelkie informacje w tej sprawie udziela  p.Iwona Spurek – Majka.

 

Czytaj więcej o: ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA

"ŻEGNAJ, LATO, NA ROK..." :(

2018-09-21

     21 września w Szkole Podstawowej w Snowidzy odbyło się pożegnanie lata połączone ze sprzątaniem świata. Wszyscy uczniowie przebrali się za wylosowane wcześniej warzywa i owoce.

Czytaj więcej o: "ŻEGNAJ, LATO, NA ROK..." :(

NAGRODA DLA MAI :)

2018-09-19

     14 września na Dworcu Kolejowym w Legnicy odbyło się uroczyste podsumowanie Dolnośląskiego konkursu plastycznego „Kolej na kolej- podróże małe i duże”.

Czytaj więcej o: NAGRODA DLA MAI :)


STYPENDIUM

2018-09-05
 Informujemy, że od 3 września 2018 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mściwojowie  możecie Państwo składać wnioski o stypendium szkolne.
Wnioski do pobrania w siedzibie Ośrodka, a także  na stronie internetowej:www.gops.msciwojow.pl.
 
Termin składania wniosków upływa 15 września.
Czytaj więcej o: STYPENDIUM


WAŻNE

2018-08-31

Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2018/2019 świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 7.00 – 15.00. 

 

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe uczniowie klas 1-8 i 3 gimnazjum otrzymają w pierwszych dniach nauki.

Podręcznik do religii zostanie zakupiony po konsultacji rodziców z katechetą. 

Czytaj więcej o: WAŻNE

WYPRAWKA UCZNIA KLASY DRUGIEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

2018-07-29

Zestaw podręczników do klasy II dzieci otrzymają we wrześniu od wychowawcy.

W tornistrze: zeszyt 16- kartkowy w 3 linie (najlepiej kolorowe , 2 zeszyty 16 – kartkowe w kratkę, piórnik.

Czytaj więcej o: WYPRAWKA UCZNIA KLASY DRUGIEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

WITAMY NA PÓŁKOLONII !:)))

2018-06-26

Mali odkrywcy z Gminy Mściwojów

     W dniach od 25 czerwca do 6 lipca na terenie dwóch budynków Szkoły Podstawowej w Snowidzy odbywała się tegoroczna edycja półkolonii pod hasłem „Mali odkrywcy”. Z zajęć korzystało siedemdziesięcioro dzieci z terenu gminy.

Czytaj więcej o: WITAMY NA PÓŁKOLONII !:)))


ŻEGNAMY GIMNAZJALISTÓW KLAS III

2018-06-25

     Dnia 21 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego trzecich klas Gimnazjum. Część oficjalną nasi gimnazjaliści rozpoczęli przywitaniem zaproszonych gości:  Wójta Gminy - Pana Mariusza Forysia, któremu towarzyszyła  Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Gabriela Męczyńska, a także Inspektor Oświaty - Pani Elżbieta Soroka, Ksiądz proboszcz - Witold Juchiewicz oraz Pani  Marta Czerwińska – Przewodnicząca Rady Rodziców. 

Czytaj więcej o: ŻEGNAMY GIMNAZJALISTÓW KLAS III