MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE.

6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie.

We wtorek w naszej szkole odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Za oknem zimno i ponuro, a w salach lekcyjnych, tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, pięknych mikołajkowych czapkach. Szkolny korowód mikołajkowy, złożony z Mikołaja i śnieżynek odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły i nie tylko. Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi i jego pomocnikom za wizytę, cukiereczka i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne, nie będą sprawiały kłopotów swoim rodzicom i będą słuchały swoich nauczycieli. Nauczyciele zaś niestety dostali ostrzeżenie w postaci rózgi.

Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, prezentów, kolędy i śniegu. A więc wszyscy czekamy już teraz na upragnione Święta Bożego Narodzenia i do następnego roku, drogi Mikołaju!!!