WYBORY W NASZEJ SZKOLE

"Młodzi głosują" to lekcja demokracji w praktyce. Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiadują się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Cała społeczność uczniowska zyskuje okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach. Od 1995 roku w projektach CEO „Młodzi głosują” wzięło udział kilka tysięcy szkół, a ponad 3 miliony uczniów zagłosowało w szkolnych wyborach. Wśród nich również i w tym roku byli uczniowie naszej Szkoły. Symulacji wyborów przewodniczył Zespół uczniowski z klasy VIII w składzie:Klaudia W. Nikola B. i Sebastian S.

Wyniki wyborów parlamentarnych w naszej szkole przedstawiają się następująco:

Frekwencja wyborcza wyniosła 74 %

☐ KW KOALICJA OBYWATELSKA (PO, .N, IPL, ZIELONI) - 57,5 %

☐ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 11%

☐ KW TRZECIA DROGA (POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI I POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE) – 6,8%

☐ KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ – 6,8%

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego.

Teraz czekają nas lekcje o demokracji, które poprowadzą uczniowie klasy VIII.