WIZYTA W FABRYCE "MERCEDESA"

W środę 25 października uczniowie klasy ósmej odwiedzili fabrykę MBMPL w Jaworze czyli popularnego „Mercedesa”. Było to ciekawe doświadczenie pozwalające poznać wiodącą w Europie firmę branży motoryzacyjnej. Nowoczesne przedsiębiorstwo, które jest nastawione na ekologię i daje swoim pracownikom możliwość rozwoju. Młodzież miała okazję zobaczyć z bliska, w dużej mierze zautomatyzowaną halę produkcyjną i zapytać o interesujące ich sprawy. Dla ósmoklasistów poznawanie lokalnego rynku pracy jest bezcennym doświadczeniem, ponieważ przed nimi, już za kilka miesięcy, pierwsza bardzo ważna w życiu decyzja. Jaki zawód będzie dla mnie dobry? Jaką szkołę wybrać? Trudno odpowiedzieć na te pytania mając piętnaście lat. „Na szczęście” w szkole są realizowane zadania z zakresu doradztwa zawodowego, a ich następne odsłony będą wzbogacać wiedzę uczniów o rynku pracy i zawodach.