PROJEKT PT.. "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE "

"Skąd się biorą produkty ekologiczne "to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa I Rozwoju Wsi. Okres przedszkolny jest bardzo ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Z tego też powodu, w minionym tygodniu w naszej grupie odbył się cykl zajęć poświęcony programowi pt."Skąd biorą się produkty ekologiczne ".

Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowania właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Podczas cyklu zajęć o charakterze edukacyjno -kulinarnym dzieci poznały wiele produktów ekologicznych, z zaciekawieniem oglądały film edukacyjny poświęcony tematyce ekologicznego jedzenia. Kolejnymi etapami zajęć było wykonanie przez zerówkowiczów pysznych ekologicznych kanapek, a następnym przygotowanie z ekologicznych produktów chrupiących gofrów.

Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały publikację pt."Skąd się biorą produkty ekologiczne ".

Zajęcia zakończyliśmy utworzonym hasłem - "WNIOSEK Z ZAJĘĆ JEST LOGICZNY, OD DZIŚ WYBIERAM PRODUKT EKOLOGICZNY"