WYCIECZKA DO MYŚLIBORZA

Dnia 14 czerwca pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra” w Myśliborzu. Uczniowie dowiedzieli się jak powstają wulkany i gdzie najbliżej Polski znajdują się aktywne wulkany oraz co kryje się pod nazwami komin, krater, stożek wulkaniczny, magma, skała czy erupcja. Dużą atrakcją było obejrzenie bomby wulkanicznej – fragmentu lawy wyrzuconej z krateru i zastygłej w powietrzu. Jednak najwięcej emocji wzbudziło doświadczenie chemiczne, tj. samodzielne wykonanie wulkanu oraz doprowadzenie do jego erupcji.

W drugiej części warsztatów uczniowie poznali zwierzęta leśne żyjące na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Następnie wyruszyli na ścieżkę przyrodniczą Wąwozu Myśliborskiego, aby w terenie zaobserwować charakterystyczne rośliny i zwierzęta.

Na zakończenie swojego pobytu w CEE i K „Salamandra” w Myśliborzu dzieci podeszły do boksów z bocianami, które wracają do zdrowia w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt prowadzonym przez pracowników Centrum.

Na pamiątkę warsztatów każdy uczeń otrzymał odblaskowy breloczek. Dziękujemy Dolnośląskiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych we Wrocławiu za możliwość udziału w nieodpłatnych zajęciach i refundację kosztów przejazdu.

Opiekunami uczestników wycieczki były Alicja Olchówka i Zofia Kuliś.