WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

Dnia 18 pażdziernika 2021r. uczniowie klas I- III SP Snowidza udali się do wioski indiańskiej Pocahontas pod Wrocławiem.

Celem wycieczki było zapoznanie się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi, które działają na wyobraźnię dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie. Dzieci zostały oprowadzone przez „ Indianki” po wiosce i przyjęte do szczepu indiańskiego. Niespodzianką było pokonanie Indiańskiej Ścieżki Mocy, Labiryntu i Tunelu. Na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z łuku, wspinania się po linie, rozwiązanie hasła w Labiryncie, wieszanie marzeń na drzewku. Odbyło się     malowanie twarzy. Zostały wręczone opaski i pióra. W czasie zabaw integracyjnych dzieci dostawały pieczątki za zdobyte sprawności. Po skończonych zadaniach uczniowie zjedli posiłek przy ognisku. Miały także możliwość zakupienia drobiazgów indiańskich.

Na pamiątkę pobytu w wiosce każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom  z odpowiednikiem własnego imienia w języku Indian. Następnie wszyscy pożegnali się jak prawdziwi Indianie i udali do autokaru. Szczęśliwi i uradowani , po dniu pełnym wrażeń, wrócili do szkoły.