"EKOLOGIA. JAK CHRONIĆ ŚRODOWISKO?"

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z  klasy 3 wraz z nauczycielkami (panią W. Bonek i panią M. Mróz - Wojkowska) biorą udział w projekcie: "Ekologia. Jak chronić środowisko?" organizowanym przez Uniwersytet Dzieci.

Celem projektu jest pomoc uczniom w kształtowaniu podstaw ekologicznych i  strażnika przyrody. Podczas zajęć uczniowie prowadzą obserwacje przyrodnicze.  Dowiadują się , jak chronić środowisko i czym jest klimat. Pracują bardzo kreatywnie ( co widać na zdjęciach), nadając nowe życie zużytym przedmiotom. Zajęcia pomagają im trenować kompetencje społeczne i rozszerzają ich wiedzę przyrodniczo - ekologiczną. Stali się "prawdziwymi studentami" - otrzymali indeksy. Na koniec projektu przewidziane są nagrody i dyplomy. Trzecioklasiści już wiedzą:

1.: Czy rzeka może ogrzać miasto?

2. Czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce?

3. Dlaczego na ziemi jest coraz cieplej?

4. Jak z butelek powstają bluzy polarowe?