WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

23 września 2016 r. był niezwykle ważnym dniem dla całej społeczności uczniowskiej ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy. Odbyły się wtedy demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą.

Startowało 10 kandydatów z klas IV-VI: Aleksandra Olchówka kl. V, Andżelika Wacławczyk kl. VI, Bartosz Wiśniewski kl. V, Jessica Pacak kl. VI, Kalina Urban kl. IV, Martyna Popiacka kl. V, Martyna Tompór kl. V, Oliwia Dawiec kl. VI, Oliwia Olszanecka kl. IV, Sylwia Zimroz kl. IV.

Głosowali wszyscy uczniowie  z klas III-VI oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i przedstawiciel Rady Rodziców. Na karcie do głosowania należało postawić krzyżyk przy nazwisku wybranego ucznia.

Komisja, w skład której wchodzili: przewodnicząca – pani Grażyna Kuna oraz członkowie: Mateusz Jaroszewicz, Martyna Kozłowska, Szymon Wiśniewski, Sara Ziółkowska, Igor Wota, podliczyła głosy,  a wyniki przekazała opiekunowi SU.

Przewodniczącym SU w roku szkolnym 2016/2017 ponownie została Aleksandra Olchówka, a jej zastępcą Jessica Pacak. W skład Samorządu weszli również:  Andżelika Wacławczyk, Bartosz Wiśniewski oraz Oliwia Olszanecka.