ZNAMY PRAWA DZIECKA

20 listopada obchodzimy wyjątkowe święto -  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Ten dzień uczciliśmy uroczystym apelem, przygotowanym przez członków Samorządu Uczniowskiego, którzy przedstawili  prawa dziecka zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka, zwanej również Światową Konstytucją Praw Dziecka. Dowiedzieliśmy się , jakie potrzeby, nie tylko edukacyjne, posiadają wszystkie dzieci, bez względu na wiek, płeć, wyznanie czy kolor skóry.

Dziękujemy młodym aktorom: Milenie Koch- IV „a”, Natalii Majce IV „b”, Oliwii Olszaneckiej - V, Patrykowi Waligórze oraz Oli Olchówce-kl.VI za  ciekawy pomysł zaprezentowania wybranych praw dzieci w formie filmiku według własnego scenariusza i  montażu.

Gratulujemy również uczniom z klas IV-VI pięknego wykonania Piosenki o Prawach Dziecka z repertuaru Orkiestry Dni Naszych.

PAMIĘTAJ !

Jeśli dzieje Ci się coś złego – możesz porozmawiać o tym:

«   ze swoim wychowawcą,

«   z pedagogiem szkolnym,

«   z dyrektorem szkoły,

«   ze szkolnym rzecznikiem praw dziecka

zadzwonić na bezpłatne numery telefonów :

116111- Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży

800 12 12 12- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

W naszej szkole  rzecznikami praw dziecka są: pani Małgorzata Sokołowska (budynek w Snowidzy), którą najczęściej można spotkać w sali nr 7, oraz pani Beata Makuch (budynek w Marcinowicach).