IMPRESJE SZKOLNE DLA BABĆ, DZIADKÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

W sobotę 3 lutego w Szkole Podstawowej w Snowidzy odbyły się Impresje szkolne, przygotowane przez całe Grono Pedagogiczne, w których zaprezentowano różnorodne talenty uczniów: śpiew, taniec, grę na instrumentach, recytację, grę aktorów, osiągnięcia sportowców, wydarzenia z życia szkoły, wyjazdy i wycieczki, jakie miały miejsce od początku roku szkolnego w Snowidzy i Marcinowicach.

W uroczystości udział wzięli przyjaciele szkoły, na czele z Panem Wójtem Mariuszem Forysiem, Przewodniczącą Rady Gminy Gabrielą Męczyńską oraz wieloletnim dyrektorem szkoły, a obecnie inspektorem do spraw oświaty, Panem Wiesławem Szymczykiem.

Uczniowie klas 0-3 przygotowali przedstawienie-niespodziankę dla swoich babć i dziadków…

„Babcia i dziadek są najwspanialszym skarbem i darem dla dzieci od Boga" – takim napisem uświetnili swój występ najmłodsi. W życiu każdego dziecka babcie i dziadkowie odgrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Dlatego najmłodsze dzieci z klas 0-III w przygotowania swojego występu włożyły dużo wysiłku. Były recytacje wierszyków, piękne piosenki, humorystyczna scenka z życia babć i dziadków, życzenia i prezenty. Zachwyciły dzieci, które zaprezentowały STO LAT na BUM-BUM RURKACH, a publiczność porwały swym tańcem dziewczynki w utworze BABUSZKI. Na zakończenie najmłodsze dziewczynki odtańczyły przepiękny taniec z wachlarzami fun veils. To były niezwykłe momenty nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. W tych chwilach gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Występy przygotowywane zostały przez panie: Wioletę Bonek, Alicję Olchówkę, Iwonę Spurek-Majkę i Alinę Brzyk. Oprawę muzyczną przygotowała p. Angelika Pelc a o akompaniament zadbał p. Dawid Sierpina.

Po występie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni do szkolnej kawiarenki na degustację wspaniałego tortu upieczonego przez p. E. Mikułę oraz przepysznych ciast przygotowanych przez nasze niezawodne mamy. Na dzieci czekała niespodzianka – bal karnawałowy z udziałem animatorów.