RAZEM W MYŚLIBORZU

W dniach 14-15 kwietnia uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Snowidzy i Szkoły Podstawowej w Targoszynie wzięli udział w zajęciach przyrodniczych w C.E.E.iK.  „Salamandra” na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy w Myśliborzu. Był to pierwszy wspólny, i jak się okazało, bardzo udany wyjazd uczniów zaprzyjaźnionych szkół gminy Mściwojów.

W zajęciach wzięło udział łącznie 46 uczniów, a nad ich bezpieczeństwem czuwały w dzień i noc nauczycielki: Beata Bocheń, Bernadetta Gryniewiecka, Agnieszka Kurzydło, Małgorzata Sokołowska. W czasie dwudniowego pobytu odbywały się  ciekawe  i niepowtarzalne lekcje w centrum i na terenie Wąwozu Myśliborskiego. Dzieci poznały również  dzikie zwierzęta, które tu  szczęśliwie znalazły swój dom i troskliwą opiekę.

Korzystając z fachowej wiedzy pracowników oraz świetnego wyposażenia tamtejszych pracowni, uczniowie uczestniczyli w niecodziennych zajęciach min.  poznali i obserwowali pod mikroskopami bezkręgowce typowe dla przepływającego nieopodal potoku – Jawornik, badali właściwości wody, ponadto z wielkim zapałem wykrywali skrobię w różnych produktach żywnościowych.

Po zajęciach obowiązkowych  był też czas na świetną zabawę i integrację  wszystkich uczestników, oczywiście pod bacznym okiem opiekunek, które zorganizowały swoim wychowankom - podchody  na terenie wąwozu. Oj, było śmiechu co nie miara. Po powrocie do schroniska  i zjedzeniu wspólnie przygotowanej kolacji, wszystkich czekał wieczór pełen wrażeń. Dzieci wykonywały ekologiczne zakładki do książek, uczestniczyły w pogadance profilaktycznej, która zakończyła się konkursem zespołowym: „Nie używkom alkoholowi, narkotykom i nikotynie”.

Były śpiewy, a nawet pokaz Zumby.  Następny dzień rozpoczął się wcześnie poranną gimnastyką. Wszyscy gorliwie wykonywali wyskoki, pajacyki, biegi ,wykroki itp. Po tak wspaniale rozpoczętym dniu przyszedł czas na smaczne śniadanie i przygotowanie się do kolejnych zajęć, tym razem terenowych. Głównym celem było poznanie roślinności typowej dla Wąwozu Myśliborskiego, kwitnącej o tej porze roku.

- Było świetnie, szkoda że tak krótko… – tak komentowali uczniowie:)

Bardzo się cieszymy, że w dobie cyfryzacji uczniowie chętnie uczestniczą w takich zajęciach.

Dwudniowy pobyt uczniów był dofinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mściwojowie, za co uczniowie, opiekunowie i rodzice bardzo dziękują. Wyrazy podziękowania kierujemy również do Państwa Joanny i Pawła Łastowieckich z Godziszowej za pomoc w zakupie niezbędnych produktów.