DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – ZABAWA, NAUKA I MOTYWACJA DO PRACY

Dnia 19 czerwca uczniowie z klasy szóstej w ramach Dnia Języków Obcych przygotowali konkursy dla czwartoklasistów. Celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia.

Konkurs miał na celu  przybliżyć uczniom tradycje, obyczaje oraz charakterystyczne tańce i melodie poszczególnych krajów europejskich.  Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności językowe rozwiązując różnorodne zadania np. znajomość flag i stolic. Następnie były wyświetlane zabytki i sławne miejsca i musieli odgadnąć co to jest i gdzie się znajduje. Kolejne zagadnienia to ciekawostki z różnych krajów oraz napisanie w języku angielski i niemieckim podstawowych słów typu: dzień dobry, cześć, do widzenia. Nie zabrakło także drobnych nagród ufundowanych przez SKO.