GRA JĘZYKOWO-MATEMATYCZNO-EKOLOGICZNA DLA CYKLISTÓW Z VII B

Dnia 7 czerwca z samego rana uczniowie klasy 7b wybrali się na wycieczkę szkolną pod opieką nauczycielek: pani Małgorzaty S. (wychowawczyni) oraz Magdaleny W., podczas której poznali uroki turystyki rowerowej oraz sprawdzili się w grze językowo-matematyczno-ekologicznej pt.:”Kraina wygasłych wulkanów – zbiornik wodny w Mściwojowie”. Uczniowie zostali podzieleni losowo na 3 osobowe zespoły.

Wszystkie drużyny postępowały zgodnie z przygotowaną instrukcją. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu powstania zbiornika wodnego i atrakcji turystycznych z nim związanych. Nie zabrakło także zadań matematycznych typowo praktycznych. Na koniec uczniowie musieli wykazać się pomysłowością i sprytem w rozwiązywaniu łamigłówek językowych „Scavenger hunt”.Ta forma zabawy przypomina znane i lubiane podchody . Tym razem zespoły odszukiwały w terenie elementy przyrody opisane w poleceniu. Ta forma nauki zaangażowała wszystkich uczniów fizycznie, umysłowo i językowo.

Najlepszą wiedzą matematyczną i językową wykazała się trójka : Jessica N., Natalka M. oraz Mikołaj U. Gratulujemy zwycięstwa!!!

Po ciężkiej pracy czekała na uczniów kolejna niespodzianka …spotkanie z zaproszonym gościem panią Gabrielą Męczyńską- dyrektorkę Stowarzyszenia „Lokalna Gruba Działania Partnerstwo Kaczawskie”, która przybliżyła historię powstania Szlaku Wygasłych Wulkanów. Uczniowie otrzymali gadżety: mapy, notatniki i chustki bandany ufundowane przez stowarzyszenie.

Ostatnim punktem programu było pieczenie kiełbasek. Po posiłku wypoczęci i pełni energii udali się w drogę powrotną.

Zdaniem uczniów wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca, tym bardziej ,że pogoda wyjątkowo dopisała Poznaliśmy ciekawe i malownicze zakątki naszej gminy i wszyscy na dodatek łyknęli porcję witaminy D3.

Ta forma innowacyjna nauczania miała na celu pokazanie uczniom ścisłego związku nauki z otaczającym światem ponadto umożliwiła integrację (po długiej izolacji w domach), aktywizację uczniów, zainteresowanie przedmiotami (matematyka i język angielski), pomoc w przełamaniu barier językowych .