NAUKA O WYGASŁYCH WULKANACH I NIE TYLKO

17 listopada br. w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe lekcje na temat Krainy Wygasłych Wulkanów, które miały na celu zwiększenie u dzieci świadomości o naszym regionie oraz budowanie lokalnej tożsamości w oparciu o regionalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. Dzieci odwiedzili: Gabriela Męczyńska z Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Kaczawskie oraz Miłosz Lassota ze Stowarzyszenia Kaczawskiego.

W trakcie zajęć uczniowie poznali region, w którym mieszkają, w tym aspekty przyrodnicze, kulturowe i historyczne najbliższej okolicy. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, a wiele z nich miało dużo do powiedzenia o Krainie Wygasłych Wulkanów – wspominając wycieczki do Myśliborza czy do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. Były rozmowy o wulkanach, salamandrze, muflonach czy też o agatach i średniowiecznych zamkach. A wszystko to przekazane w bardzo interesujący sposób przez doświadczonego edukatora pana Miłosza z Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. W ramach tego programu, szkoła otrzymała 5 gier edukacyjnych o tematyce związanej z Krainą Wygasłych Wulkanów. Za wizytę, intersujące zajęcia i prezenty pięknie dziękujemy!!!!!!!!